תמונה של ספר החוקים של גוגל

ספר החוקים של גוגל

ספר החוקים של גוגל מה זה ואיך ימצאו אתכם לקוחות פוטנציאליים הגולשים באינטרנט? עבור עסקים בימינו, התשובה היא פשוטה: הם נכנסים לאינטרנט, ובמיוחד הם נכנסים למנועי חיפוש כמו גוגל.

למרות שפרסומות בתשלום הן דרך מצוינת להשיג חשיפה מיידית במנוע החיפוש, העסק צריך לעבוד גם על בניית הדירוג האורגני שלכם. אתם יכולים להגדיל את נראות העסק שלכם עם נוכחות חזקה בתוצאות: 

  • הן משולמות (אלה שלצדן מופיע: ad) 
  • והן אורגניות 

ספר החוקים של גוגל - לא משנה איזה עסק

לא משנה באיזה עסק מדובר, אם אתם רוצים למשוך לקוחות ולהניב הכנסה, החשיפה שלכם במנועי החיפוש היא קריטית.

אמנם, אתם לא יכולים לשלוט על הדרך שבה מנועי החיפוש חושבים ופועלים, אבל אתם יכולים לעשות הרבה כדי להגדיל את סיכויי האתר שלכם להופיע במיקום גבוה בתוצאות החיפוש.

כאן נכנסת לפעולה הפרקטיקה של האופטימיזציה למנועי החיפוש – SEO (Search Engine Optimization), שעוסקת בהתאמה של האתר שלכם לגורמי הדירוג השונים (לוגריתמים) של גוגל.

ספר החוקים של גוגל

אופטימיזציה למנועי החיפוש (SEO) היא תהליך שמייעל את האתר שלכם כך שידורג במיקום גבוה ככול האפשר בתוצאות האורגניות במנוע החיפוש. השימוש במונח ׳אורגני׳ מתייחס לתוצאות חיפוש ללא תשלום (ad) וזה שונה מפרסום בתשלום לקליק, שהוא אסטרטגיה המתמקדת ביצירת תנועה.

מה ההבדל בין גורמי דירוג בגוגל בתשלום לעומת תעבורה אורגנית?

קידום אתר במרכז ובכל הארץ בגוגל מתייחס בדרך כלל לשני סוגי דירוגים של גוגל, הנקבעים על ידי אלגוריתמים שלוקחים בחשבון מאפיינים ומדדים חשובים בעיני גוגל. אלו יהיו גם גורמי הדירוג שלכם. 

אמנם, לא כל גורמי הדירוג של גוגל ידועים לציבור, אבל על סמך מה שגוגל חשפה ועל סמך ממצאים שהתגלו בניסויים אמפיריים שונים, רבים מגורמי הדירוג והאלגוריתמים הללו ידועים היום, עם זאת, הם עשויים להשתנות. 

כללית, המאפיינים שבאמצעותם גוגל מנסה לנתח את האתרים הם:

  • איכות
  • אמינות
  • ביצועים

עוד כתבות שאולי יעניין אתכם:

קידום אתר אינטרנט בראשון לציון>> | קידום אתר אינטרנט ברחובות והסביבה

גורמי הדירוג הטכניים של גוגל

במאמר זה נתמקד בגורמי הדירוג הטכניים של האתר ולא באלה הקשורים לתכנים, למילים או לכותרות. 

מנועי החיפוש סורקים וממיינים את כל המידע המוצג באתר שלכם. לשם כך עליכם להבטיח שמספר אלמנטים טכניים יפעלו כראוי. מדובר באבני הבניין המרכיבות את האתר מאחור ומאפשרות לו לתפקד.

ספר החוקים של גוגל כמה אסטרטגיות

כמה אסטרטגיות טכניות המסוגלות לשפר את הדירוג שלכם במנועי החיפוש:

  1. מהירות האתר והעמודים – כולנו רוצים שהאתר יעלה על המסך בין רגע, וכך גם מנועי החיפוש. לכן, אחד המרכיבים המרכזיים ב-SEO מבחינה טכנית, הוא המהירות בה האתר והדפים נטענים. 
  2. התאמה לנייד – גם אם גרסת האתר שלכם לשולחן העבודה היא מושלמת, דירוג מנועי החיפוש עלול לדרדר אתכם מטה אם האתר לא מותאם לנייד. תמיד בדקו את עמודי האתר כדי לוודא שהם נגישים בקלות לסוגים שונים של מכשירים, לא רק לשולחן העבודה.
  3. לינקים (קישורים) פנימיים – פעולת הסריקה של מנועי החיפוש משתמשת בלינקים הפנימיים כסימן שעוזר להם לנתח את המידע ולמיין אותו כראוי. המונח ׳לינקים פנימיים׳, מתייחס לכול היפר-לינק המצביע על דף פנימי באתר שלכם.

לכול אלה צריך להוסיף את גורמי הדירוג שלוקחים בחשבון פרמטרים נוספים כמו: תכנים, כותרות או מילות קישור, אבל על כך במאמר אחר.

שתפו עם חברים

רוצה להתחיל למכור?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

מידע נוסף שיעניין אתכם

איך לכתוב תוכן שיכניס תנועה אורגנית לאתר וגם ימיר אותה לפניות?

כל בעל או בעלת עסק רוצים למשוך את תשומת הלב של כמה שיותר גולשים. בנוסף, ישנה השאיפה גם להרשים את אותם אנשים שגילו עניין בעסק, ובשלב הבא המטרה היא לתרגם

מה החשיבות של קורס קידום אתרים בגוגל?

קידום אתרים בגוגל (SEO) הוא תהליך של שיפור דירוג האתר שלך בתוצאות החיפוש של גוגל. דירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש מעניק לאתר שלך יותר חשיפה למשתמשים, מה שיכול להוביל ליותר

איך קידום אתרים בגוגל עובד?

קידום אתרים בגוגל (SEO) הוא תהליך של שיפור דירוג האתר שלך בתוצאות החיפוש של גוגל. דירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש מעניק לאתר שלך יותר חשיפה למשתמשים, מה שיכול להוביל ליותר

איך עושים מיתוג לעסק חדש?

בניית מותג מצליח היא חלק מהותי מהצלחתו של כל עסק. חשוב ליצור זהות חזקה שתהדהד עם קהל היעד שלך ובולטת בשוק התחרותי. אבל איך עושים מיתוג לעסק חדש? מיתוג לעסק