התקשורת באינטרנט מועברת באמצעות שרתי תוכן  מרכזיים שמכונים גם שרתי HTTP. דרך שרתים אלו מופצים דפי HTML, תמונות וקבצים אחרים. אנשים שמבינים בתקשורת יודעים לפרוץ כתובות אלו שנחשבות לחשופות מדי. בגלל ריבוי ניסיונות  החדירה של גורמים עוינים והמודעות לצורך שמירה והגנה על האתרים והגולשים נוצר הצורך למצוא פתרונות אבטחה מתאימים. לצורך זה פותח פרוטוקול SSL והאות S היא  הסימון  שנוסף לכתובת. המונח HTTPS איפה הינו תחילית של כתובת אתר המעידה על שימוש בפרוטוקול אבטחה גבוה יותר ומוצפן. צריך לציין כי החל  משנת 2017 הפך הפרוטוקול הזה לדרישה מטעם גוגל ויש לכך משמעויות מרחיקות לכת. אחד מההשפעות היא בקידום האתרים במנוע החיפוש. גוגל הודיעה בפשטות שכל מי שיעבור לפרוטוקול HTTPS החדש יזכה לדחיפה בתוצאות החיפוש שלה. קידום אתרים נעשה באמצעות  מנועי החיפוש של גוגל ובדרכים שונות. ומשום כך, חשיבות ההצהרה של גוגל לבעלי האתרים  השונים.

https

לא הבנתם כלום? 

גוגל מעוניינת שפרוטוקול SSL יחדור במהירות בגלל יתרונות האבטחה שהוא מגלם בתוכו. הפרוטוקול יוצר ערוץ סגור ומוצפן בין השרת שעליו נמצא האתר ובין כתובת המחשב שממנו גולשים. כך, שניסיונות הפריצה לצורך דליית מידע נעשים קשים מאוד. הפרוטוקול הנ"ל היה ידוע זה מכבר והרבו להשתמש בו אתרים שהיו מחויבים לרמת אבטחה גבוהה דוגמת חנויות מקוונות, אתרי בנקים, פורטלים רפואיים, אתרי סליקת אשראי ועוד. הסימון לאתר כזה נעשה על ידי סימן המנעול הירוק הנמצא בשורת הכתובת וכאמור, באותיות HTTPS.

התקנת הפרוטוקול החדש מספקת לבעלי האתרים יתרונות חשובים. אחד מהם הוא שימור הגולשים באתר. גוגל הודיעה כי תתריע בהדרגה על אתרים שאינם פועלים בפרוטוקול באמצעות סימון משולש בצבע אדום. עבור גולשים רבים הסימון יכול  להרתיע מכניסה לאתר. כך, יכול אתר מוכר לאבד גולשים שהיו רגילים להיכנס אליו ואף להשאיר בו פרטים אישיים דרך קבע. התקנת הפרוטוקול מזכה אוטומטית בסימון של המנעול  הירוק. דבר שמעיד על רמת אבטחה גבוהה. יתרון נוסף הוא, כאמור, מתן עדיפות לקידום אורגני על אלו שאין להם את  הפרוטוקול. כל אלו בנוסף לרמת האבטחה המשודרגת הן סיבות טובות להתקנת  תוכנת הפרוטוקול החדשה.

צריך לציין, כי ההתקנה עצמה אינה מורכבת ויקרה יתר על  המידה, ומספקת פתרונות אבטחה נדרשים בעידן שבו  המידע הנחשף יכול להוביל לנזקים שונים לבעלי האתרים ולגולשים עצמם. מאחר וגוגל קבלה החלטה לדחוף את  הנושא הרי שמומלץ להצטרף אליה ולא לשחות נגד הזרם כדי להימנע מסנקציות המגיעות מכיוונה. ניתן להתקין את  הפרוטוקול באמצעות חברות המתמחות בכך שאף מספקות תעודות על האבטחה. בחברות אלו יש ידע וניסיון רב בתחום. לקוח בעל פרוטוקול HTTPS נהנה מאבטחה טובה  משדרג את  יחסיו מול גוגל, מרחיב את  המוניטין שלו כלפי לקוחותיו, ובדרך עקיפין, אף מוסיף גולשים ולקוחות.

שתפו עם חברים

רוצה להתחיל למכור?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

מידע נוסף שיעניין אתכם

גוגל מפות קידום אתרים מקומי

כיום כבר ברור לכל מי שמנהל עסק כלשהו או שהוא מעניק שירות בתחום כזה או אחר, כי אם הוא לא יקים אתר אינטרנט לעסק שלו, לא תהיה לו זכות קיום.

digital-marketing-1433427_640 איך נראה תהליך קידום אתרים בגוגל?

אחרי שנים רבות שבהן גוגל השקיע מאמצים ויצרה תודעת חיפוש מידע חדשה לגמרי בעולם הדיגיטל, היום ברור לכל שאם אתם רוצים להגיע למצב שבו העסק שלכם נכנס לתודעה הציבורית ,

web-design-1953129_640 פרסום חכם בגוגל אדס

פלטפורמת הפרסום של גוגל – גוגל אדוורדס, מאפשרת לבעלי עסקים להגיע באופן מיידי לקהל יעד ממוקד המחפש את המוצר שלהם. הפלטפורמה – מאפשרת לבעלי עסקים מדידה מדוייקת של עלות פר

כתיבת תוכן כתיבת תוכן ככלי לקידום האתר

כדי לספק לאתר שלך נראות משמעותית ולהרחיב את קהלי היעד שלך, האתר שלך זקוק לקידום. ישנם כלים רבים שניתן ליישם כדי לשפר את דירוג האתר בגוגל וכדי לספק לו נראות